Sadece bir yazıcı değil. Ekosistem!

Zaxe sadece 3 boyutlu yazıcı değil, 3 boyutlu baskı çözümleri üretir. Zaxe ekosistemindeki filament, yazılım ve donanım gibi ürünler, cihazınız için özel olarak tasarlanmıştır hiçbir zaman sizi yalnız bırakmaz!

Zaxe’nin geniş ekosistemi özel istekler için nokta atışı çözümler sunar. Ekosistem içerisinde her zaman en iyi sonucu alacağınız garanti eder!

Zaxe xlite

Sade ve Kararlı!

Zaxe xlite 3D Yazıcı, 5 inç kapasitif dokunmatik ekranı, 220x230x200 mm baskı alanı, çift taraflı PEI manyetik baskı tablası, otomatik kalibrasyon özelliği ile sizler için tasarlandı. xlite 3D yazıcı modelinin tüm mekanik parçaları sorunsuz ve üstün baskı deneyimi için tasarlandı.

Zaxe X2

Kendini Kanıtlamış!

Binlerce kullanıcı ile Türkiye’nin en çok satan 3 boyutlu yazıcısı!

2015 yılında piyasaya çıkan X1 ürünün gelişmiş ve devamı niteliğindeki X2, yenilenen baskı kafası, elektirik kesildiğinde kaldığı yerden devam etme ve filament sensörü ve 2 yıl teknik servis garantisi ile tanışın 3D baskı deneyiminizi en üst noktaya taşıyın!

Tamamen yenilenen metal baskı kafası ile tıkanmaların önüne geçer uzun ömürlü kullanım sunar

Elektrik kesildiğinde kaldığı yerden devam ederek baskılarınızı güvenle alabilirsiniz.

xDesktop ile 3 adımda baskı alın. Geliştirilmiş kablosuz dosya transferi ile baskı almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Zaxe Z1

Sorunsuz güçlü mekanik tasarım!

En zor baskılar için tasarlandı

Z1 tamamen alüminyum gövdesi ve çelik taşıyıcı mekanik sistemi ile bakımı kolay, tekrarlanabilirliği yüksektir. Karbon Fiber destekli kayışları ile sıcaklık değişimlerinden etkilenmeden baskılarınız her zaman ilk günkü gibi.

Lineer kızak sistemi ile baskılarınızda maksimum hassasiyete ve hızlara erişin.

Tamamen alüminyum levha üzerine monte edilmiş Z ekseni ve bilyalı mil ile tüm detayları kusursuzca basın.

Zaxe Z1+

Endüstri için tasarlandı!

Büyük olmak yetmez

Profesyonel baskılar profesyonel çözümler gerektirir. Zaxe Z1+ bu yüzden üstün özelliklerle donatıldı. TMC2660 motor sürücüleri ve çift motor tahrik sistemi ile uzun saatler boyunca kusursuz sonuçlar alın.

Z ekseninde kullanılan çift taraflı vidalı mil ile geniş hacimlerde endüstriyel malzemelerde yüksek hassasiyet.

Geliştirdiğimiz ısı kontrollü baskı hacmi sayesinde ABS,ASA gibi malzemelerde en yüksek kaliteyi yakalayın.

Zaxe 3D Printer Filament Çeşitleri

PLA Filament

Çevre dostu ve yüksek hassasiyetli baskılar

PLA filament yüksek kalite ve hassasiyette, 1.75mm çapında üretilmektedir. PLA (Polylactic acid) biyobozunur (biodegradable) ve biyoaktif (bioactive) olan mısır nişastası, pancar kökü veya şeker kamışı gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen bir termoplastiktir. Stabil erime özelliği ve baskı esnasında dış ortamdan çok az etkilenmesi, PLA’yı yüksek ölçü hasasiyeti isteyen baskılar için iyi bir tercih yapıyor.

Zaxe PLA yüksek kalite ve hassasiyette, 1.75mm çapında üretilmektedir. PLA (Polylactic acid) biyobozunur (biodegradable) ve biyoaktif (bioactive) olan mısır nişastası, pancar kökü veya şeker kamışı gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen bir termoplastiktir.

  • Stabil erime özelliği ve baskı esnasında dış ortamdan çok az etkilenmesi, PLA’yı yüksek ölçü hasasiyeti isteyen baskılar için iyi bir tercih yapıyor.
  • Baskı esnasında toksik madde yaymaması ve yiyecek-içecek ile etkileşime geçebilmesi, PLA’yı eğitim sektörü ve sağlık sektörü için tercih sebebi yapıyor.
  • Zaxe PLA genellikle sağlık sektörü ve eğitim kurumları ve ev kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

PLA Filamentin Kullanım Alanları

PLA filamentler biyolojik olarak güvenli bir şekilde absorbe edilebilmesi nedeniyle çoğunlukla biyomedikal alanlarla sınırlıydı. Geçtiğimiz yıllarda, ekonomik üretim yöntemlerinin gelişimi ve tüketicilerde artan çevre bilinci, PLA’nın tüketim malları için ambalaj malzemesi olarak yaygın şekilde kullanılmasına yol açmıştır. PLA, yenilenebilir kaynaklardan üretilir ve kompostlanabilir ve petrol bazlı hammaddelere olan bağımlılığımızı azaltır. Şu anda hacim olarak dünyada en çok üretilen ve tüketilen ikinci biyoplastiktir.

PLA filamentler yapısı gereği diğer filamentlere göre insan sağlığı için en ideal olan filament tipidir ve bu yüzden yıllarca sağlık sektörü tarafından genellikle tercih edilmiştir.

ABS Filament

Yüksek kaliteli, endüstriyel

ABS filament yüksek kalite ve hassasiyette, 1.75mm çapında üretilmektedir. Piyasada en yaygın kullanımı olan termo plastiklerden biri olan ABS, televizyon kumandanızdan otomotiv sanayine kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Yaygın olarak sanayi ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Piyasada en yaygın kullanımı olan termoplastiklerden biri olan ABS (Acrylonitrile butadiene styrene), televizyon kumandanızdan, otomotiv sanayine kadar sahada bir çok alanda kullanılmaktadır. Yaygın olarak sanayi ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir.

  • ABS’yi diğer hammaddelerden ayıran en önemli özellikleri, darbe ve ısı dayanımıdır. Yüksek darbe direnci, ısı ve dış ortam UV dayanımı, Zaxe ABS’yi endüstri tarafından tercih sebebi yapmaktadır.
  • Baskı sonrası yüzey işlemeye müsait olan Zaxe ABS ile freze torna gibi işlem, kesme, zımparalama, delme, vidalama, boyama (sprey veya fırça boyaları), aseton buharı ile yüzey aşındırma ve parlatma gibi işlemler yaparak baskınızı mükemmelleştirebilirsiniz.

ABS Filamentin Kullanım Alanları

ABS filament, günümüzde 3D baskıda kullanılan en yaygın malzemelerden biridir. ABS (Akrilonitril Bütadien Stiren), ısıtıldığında kolayca kalıplanan ve soğutulduğunda eşit şekilde sertleşen bir termoplastiktir. ABS filament, birçok form alabildiği ve kalitesini koruduğu için, geleneksel imalatta çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. ABS filament, yapısal bütünlük ve detay gerektiren parçalar için çeşitli imalat endüstrileri tarafından da tercih edilir ve aşınan, yıpranan projeler için idealdir. Ürünün darbe direncini ve dayanıklılığını test etmek için hızlı prototipleme ve katmanlı üretim ortamlarında yaygın olarak kullanılır.

Flex Filament

Çevre dostu ve yüksek hassasiyetli baskılar

Flex filament – TPU 95A materyalinden yüksek kalite ve hassasiyet ile 1.75mm çapında üretilmektedir. Esnek yapısı sayesinde özel uygulamalarınızda hiç bir ayar gerektirmeden kullanın detayları kusursuz hale getirin.

Flex Filamentin Kullanım Alanları

Flex filament, çok çeşitli öğeleri 3D baskılamak için yaygın olarak kullanılır. Flex filament, günlük kullanım için özel telefon kılıfları, lastik paspaslar ve stres oyuncakları yapmak için mükemmeldir.

Flex, plastik ve kauçuğun bir kombinasyonunu kullanan bir filamenttir. Flex filamentin temel faydası, elastik özelliklere sahip esnek baskıların oluşturulmasıdır. Flex ile yazdırırken, dolgu miktarı baskınızın sertliğini kontrol edebilir. %100 dolgu ile basılan Flex oldukça sert olacaktır, oysa %0 dolgu kauçuk tüp veya hatta balon benzeri bir baskı oluşturacaktır. Flex, lastik tekerlekler, mekanik çeneler veya %100 dolgu kullanılarak mükemmel şok emilimi olan sert dayanıklı parçalar için kullanılabilir.

PETG Filament

Endüstriyel seviyede mükemmel sonuçlar

PETG filament yüksek kalitede ve 1.75mm çapında 6 farklı renkte üretilmektedir. Yüksek darbe dayanımına sahip kopolyester bir malzeme olan Zaxe PetG oldukça düşük çekme katsayısına sahiptir. Bu sayede ABS sağlamlığında ve yüksek hassasiyete sahip baskılarınızda sorunsuzca kullanabilirsiniz. Zaxe PETG, kokusuz baskı süreci ile güvenli baskılar almanızı sağlar.

Zaxe PETG maket üretimi, mimari model üretimi, fonksiyonel parça prototiplemesi ve mekanik parça üretimi gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz.
ABS veya PLA gibi diğer termoplastiklerin basınç altında kolayca deforme olduğu yerlerde kullanıma uygundur.

PETG Filamentin Kullanım Alanları

PETG filament, ekstra sağlam bir 3D baskı malzemesidir. Son derece yüksek mukavemetli bir filamenttir. Çok sağlam ve güçlü baskılar elde edilebilir ve çok düşük çekme oranına sahiptir. Bu da bunu daha büyük düz yüzeyler için mükemmel kılar. PETG, ABS ve PLA’ya mükemmel bir alternatiftir, daha yüksek mukavemet, daha düşük büzülme ve daha pürüzsüz bir yüzey sunar.

PETG ayrıca bilezik, yüzük, tasma gibi sanatsal baskılar için de harika bir materyaldir. Işığı güzel bir şekilde yansıtan hoş, parlak, şeffaf bir görünüm elde edebilirsiniz.

× Size nasıl yardımcı olabilirim?